OSGB Firmaları

Anasayfa » OSGB » OSGB Firmaları

OSGB Firmaları küçük, orta veya büyük işletmelerin İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yönetmelikler ile belirlenmiş çerçeveye uygun hareket etmesi için danışmanlık hizmeti veren yetkili kuruluşlardır.

SARIZEYBEK OSGB olarak İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Isparta, Denizli başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde ve bağlı ilçelerinde OSGB ve İş Sağlığı Güvenliği kapsamında ihtiyaç duyulabilen tüm danışmanlık hizmetlerini uzman ekibimiz eliyle yüzlerce firmaya sunmaya devam ediyoruz.

Yönetmeliklere uygun hareket edebilmeleri için işletmelere sunduğumuz danışmanlık hizmetleri arasında;

 • İş Güvenliği Uzmanı
 • İşyeri Hekimliği
 • İşe Giriş Sağlık Raporu
 • Mobil Sağlık Hizmetleri
 • Ortam Ölçümleri
 • Periyodik Kontroller
 • Risk Analizi
 • Acil Durum Eylem Planı
 • Patlamadan Korunma Dokümanı

gösterilebilir.

Türkiye’nin her bölgesine başarıyla Raporlama ve Danışmanlık Hizmeti sunan OSGB Firması olarak bilinen SARIZEYBEK OSGB yukarıda maddeler halinde listelenen başlıca hizmetler ile birlikte işletmelerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak OSGB ve İş Sağlığı Güvenliği alanındaki tüm ihtiyaçlarını tecrübeli ekibi sayesinde karşılayabilmektedir.

Sizde Türkiye’nin en geniş ağına sahip OSGB Firması olan SARIZEYBEK OSGB den destek almak, İş Sağlığı ve Güvenli hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara uzman personelimiz ile anlık yazışarak yanıt bulmak için İletişim linkine tıklayınız.

Uzman ekibimiz tarafından kaleme alınan bu yazımızın devamında OSGB Firmaları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. OSGB ve İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri almak için bize ulaşan şirketlerden en sık aldığımız;

 • OGSB Firmaları Ne İş Yapar
 • OSGB Firmaları Nasıl Çalışır
 • En İyi OSGB Firmaları Hangileridir
 • OSGB Firmaları Hangi Hizmetleri Sunar

gibi sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

OSGB Firmaları Ne İş Yapar

OSGB Firmaları farklı sektörlerde hizmetler sunan irili ufaklı pek çok işletmenin OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliğine uygun hareket etmesine yardımcı olur. Çalışanların, işyerinin ve projenin sağlığını korumakla kalmayıp işletmenin yönetmelik ve kanunlara uygun bir işleyişle çalışmalarını yaptığını garanti eder.

Bakanlıklar tarafından yetkilendirilmiş OSGB Firmaları sunduğu hizmetler arasında;

 • İşyerlerinde sağlık ve güvenlik açısından tehdit oluşturabilecek tüm durumlara karşı gerekli tüm koruyucu ve düzenleyici önlemlerin alınması,
 • İş yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği hususunda gerekenlerin işverene rapor halinde sunulması,
 • Çalışanların sağlığını koruyacak gözetimlerin yapılması,
 • Çalışanların ve işverenin İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda eğitimler verilerek bilgilendirilmesi,
 • Personellere iş yerinde meydana gelebilecek kaza, doğal afet, yangın gibi durumlarda acil müdahalenin nasıl yapılacağının öğretilmesi,
 • Acil Durum Eylem Planı oluşturulması, yürürlüğe konması be yıllık bazlı hazırlanması,
 • Risk analizi ve gerekli değerlendirmelerin yapılması,
 • İş kazaları ve meslek hastalıkları kayıtlarının tutulması,
 • İş yeri hekimi ve diğer sağlık personellerinin görevlerinin belirlenmesi,

gösterilebilir.

Ülkemizin en sık tercih edilen OSGB Firmaları arasında yer alan SARIZEYBEK OSGB bünyesinde hizmet veren tüm uzmanlar çalışmaları sırasında iş yerlerindeki normal iş akışının bozulmasına asla izin vermezler.

İzmir OSGB Firmaları

OSGB Firmaları Nasıl Çalışır

SARIZEYBEK OSGB olarak İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda destek verdiğimiz işyerlerinin öncelikle güvenlik standartlarını tespit ediyoruz. Yapılan işin tehlike sınıfının ölçülmesi oldukça önemli bir süreçtir. İşyerleri yapılan değerlendirme sonucu çok tehlikeli, tehlikeli ya da az tehlikeli sınıflarından uygun olanına yerleştirilir.

Tehlike sınıfına göre işletmeye iş yeri güvenlik uzmanı, iş yeri hekimi ve hekim yardımcısı gibi çeşitli uzman personeller atayıp, personellerin çalışma saatleri belirliyoruz. Bu süreler kanun tarafından belirlenmiştir ve standarttır. (OSGB Nedir)

OSGB Firmaları çalıştıkları işletmelere;

 • Düzenli aralıklarla iş güvenliği raporları hazırlar.
 • Şirket yönetimine sunulan bu raporlar sayesinde güvenlik süreçlerinin ele alınma yöntemleri ve risk yönetimi gibi konular birlikte takip edilebilir.
 • OSGB Firmaları tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini ISO 45001 Sertifikasyonuna göre yerine getirmektedir.
 • Yeni çalışanların ya da işe geri dönenlerin işe alımında uygulanan bir prosedür olan sağlık kontrolü bizzat OSGB Firmaları tarafından gerçekleştirilebilmektedir.
 • OSGB Firmaları görevli oldukları iş yerinde bir iş kültürü oluşturmayı hedefler.
 • İş Sağlığı ve Güvenliği süreci işveren kadar çalışanın da sorumluluğunda olduğu için çalışanlara gerekli eğitimler verilir.

basamaklarını izleyerek hizmet vermektedir.

OSGB Firmaları Hangi Hizmetleri Sunar

OSGB Firmaları 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında hareket ederek bu kanunda belirlenen konularda danışmanlık hizmetleri sunar. İş yerlerinde acil durum planlarının hazırlanması, bu durumların güvenli olarak yönetilmesi, düzenlemelerin yapılması, ilk yardım ve buna benzer konularda gereken bilgilerin verilmesi OSGB Firmaları tarafından verilen hizmetlerin bazıları olarak belirtilebilir.

OSGB dendiğinde akla gelen her soruya yanıt vermeye çalıştığımız yazımıza sarizeybekosgb.com/osgb-nedir bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz.

En İyi OSGB Firmaları

SARIZEYBEK OSGB olarak Aydın OSGB, İzmir OSGB, Manisa OSGB ve daha birçok ilimiz için özel olarak o ildeki işletmeler tarafından hazırlanan En iyi OSGB Firmaları listelerinde uzun zamandır üst sıralarda yer almaktadır.

İşini başarıyla yapan birçok OSGB Firması gibi SARIZEYBEK OSGB olarak bizler de işçilerin can ve sağlıklarını güven altına almayı temel hedef olarak belirleyen bu çalışmaları büyük bir özen ve titizlikle yapmaktayız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan kanunlara bağlı olarak yapılan tüm bu çalışmalar Yetkilendirilmiş OSGB Listesi yer alan iş güvenliği firmaları tarafından verilen bir hizmettir.

Bölgenizdeki en iyi OSGB Firmaları hangileri diye öğrenmek isterseniz İSG katip sistemini inceleyebilir ve web sitelerini inceleyerek sunulan hizmetleri, referansları ve firma hakkında yazılanları okuyabilirsiniz.

En İyi OSGB Firmaları

İzmir OSGB Firmaları

SARIZEYBEK OSGB olarak İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Denizli, Isparta başta olmak üzere tüm Türkiye’de birçok işletmeye İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda detaylı hizmet sunmaktayız. Sunduğumuz Raporlama ve Danışmanlık hizmetlerini İş Sağlığı ve Güvenliği kanuna doğrultusunda yürütmekteyiz.

Bu alanda oldukça başarılı çalışmalara imza atan, En iyi OSGB Firmaları listesinde üst sıralarda yer alan SARIZEYBEK Ortak Sağlık Güvenli Birimi ve SARIZEYBEK İş Sağlığı ve Güvenliği kuruluşları olarak işçilerin hayati tehlikeleri ortadan kaldırmayı, motivasyonlarını ve odaklarını maksimuma çıkartmayı, işletmenin verimini ve prestijini artırmayı kendimize hedef olarak edinmiş bir kuruluşuz.

İzmir OSGB Firması olarak işletmelere İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Sağlık Personelleri yönlendirmekte, ayrıca bu şirketlerdeki tüm denetimleri sıkı bir biçimde gerçekleştirmekteyiz.

OSGB Fiyat Listesi

OSGB Firmaları verdikleri hizmetlerin ücretlendirmesini 2 farklı yöntemle yapmaktadır. Bu yöntemler çalışma saati baz alınarak OSGB Ücretleri belirlenmesi ve çalışan kişi sayısına bakılarak OSGB Ücretleri belirlenmesi olarak sınıflandırılır.

İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatı göz önüne alındığında OSGB Firmaları sundukları hizmetlerin fiyatlarını çalışan sayısı başına belirlenen asgari hizmet süreleri sonucunda oluşturmaktadır. İşletmenizin ihtiyaç duyduğu İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi sayısı OSGB Ücretleri ne direkt olarak etki etmektedir.

SARIZEYBEK OSGB den İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi, Yardımcı Sağlık Personelleri, Raporlama ve Danışmanlık gibi OSGB Hizmetlerini işletmeniz için en uygun fiyatlara almak isterseniz bu cümlenin altındaki Hemen Başvuru Yap butonuna tıklayıp bilgileri doldurabilir, uzman ekibimizin sizi aramasını ve bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz.

OSGB yani Ortak Sağlık Güvenlik Birimi bakanlık tarafından yetkilendirilmiş, işletmelerin tehlike sınıflarını tespit ederek risk durumunu göz önüne alıp İş Sağlığı ve Güvenliği için yapmaları gereken çalışmalar konusunda yardımcı olan firmalardır.
OSGB Ortak Sağlık Güvenlik Birimi kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kavramdır.
OSGB çalışanları İşyeri hekimi, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, C Sınıfı İş Güvenliği ve yardımcı sağlık personelinden oluşmaktadır.
Sağlık Birimi işyerlerinde İşyeri Hemşiresi, Sağlık Memuru gibi sağlık çalışanları başta olmak üzere acil tıbbi yardım hizmetlerini, işe giriş ve aralıklı kontrol muayenesi hizmetlerini yerine getiren personellere verilen addır.
İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi yani İSGB işyerinde İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini yürütmek üzere kurulan, gerekli donanım ve personele sahip olan birimi en az bir İşyeri Hekimi ile işyerinin tehlike sınıfına uygun sınıfta iş güvenliği belgesine sahip en az bir İş Güvenliği Uzmanının görevlendirilmesi ile oluşturulan ekibe verilen addır.
OSGB Sağlık Raporu Bakanlık tarafından görevlendirilen yetkili tüm OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) bünyesinde bulunan İşyeri Hekimlerinden alınabilmektedir. Bu işyerine girişteki sağlık muayeneleri aile hekimleri, devlet hastaneleri ya da özel hastanelerden alınması doğru değildir.

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!

  error: Metinler Sarızeybek Osgb ye aittir... Kopyalanamaz, referans gösterilmeden kullanılamaz!