İşe Giriş Sağlık Raporu

Anasayfa » Hizmet » İşe Giriş Sağlık Raporu

İşe Giriş Sağlık Raporu ; tehlikeli ya da çok tehlikeli sınıfındaki işlerde çalışmak isteyen kişilerin işe ilk giriş sırasında almaları gereken, yapacakları işe uygun olduklarını gösteren rapordur.

Çalışanların ilk işe girdiklerinde, iş değişimi olduğunda, sağlık nedenleri ile işten uzaklaştırıldıktan son işe geri dönerlerse ve fakat işverenin talep etmesi durumunda İşe Giriş Sağlık Raporu almak zorunluluğu bulunmaktadır.

İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden Alınır?

İşe Giriş Sağlık Raporu ; bakanlık tarafından yetkilendirilen Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminden ilgili kurum için isg-katip sözleşmesi olan işyeri hekiminden alınabilir.

İnsanların yanlış olarak bildiği ve yönlendirdiği gibi özel hastaneden, aile hekiminden veya kuruluş için isg-katip sözleşmesi olmayan iş yeri hekiminden işe giriş sağlık raporu alınamaz.

Sarızeybek OSGB olarak uzman işyeri hekimlerimiz kontrolünde iş başvurusu yapan, iş değiştiren ve geçirdiği hastalık sonrası işine geri dönecek olan tüm çalışanlar için İşe Giriş Sağlık Raporu hizmeti vermekteyiz.

İşe Giriş Sağlık Raporunda Neler Var

İşe Giriş Sağlık Raporları ; Sarızeybek OSGB işyeri hekimleri tarafından işe giren her işçiye gerekli muayeneleri yapılır, poliklinik ve laboratuvar tahlil raporlarını inceler ve bir sorun görülmemesi durumunda işe uygunluklarını onaylanır. Yapılan iş türüne göre belirlenen periyotlarda çalışanların periyodik muayenelerini yapılarak işyeri sağlık gözetimlerini gerçekleştiririz.

Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfa giren işlerde çalışacak çalışanların işe girişlerinde, işe uygun olduklarının fiziki muayene ve laboratuar tahlillerine dayanılarak hazırlanan OSGB sağlık raporu ile belirlenmesi zorunludur.

Sarızeybek OSGB tarafından sağlanan 6331 Ağır ve Tehlikeli İşler Kapsamında İşe Giriş Sağlık Raporlarında;

 • Ön Arka Akciğer Grafisi
 • Solunum Foksiyon Testi (SFT)
 • Odiometri (ODİO)
 • Tam Kan Sayımı
 • Tam İdrar Tetkiki
 • Ağır İş Sağlık Raporu Sektörlere Göre İlave Testler;
 • Gıda ve hijyenik sektörleri ilgilendiren Portör Raporu + Sağlık Raporu verilmektedir.

Ayrıca Portör Taramasında Kapsamında;

 • A/P Akçiğer Grafisi
 • Burun, Boğaz Kültürü
 • Gaita Kültürü
 • Gaita Mikroskopisi
 • İşe Giriş Sağlık Raporu Firmaların isteğine göre HbSag, HCV, HIV1+2, A Tipi Hepatit veya çeşitli tetkikler.
 • Çeşitli iş kolları ve sektörlere giren kişiler için işe giriş sağlık raporu,
 • Çeşitli iş kolları için muhtelif tetkik ve raporlar yapılmaktadır.

İşe Giriş Sağlık Raporu Ücreti

İşe Giriş Sağlık Raporu Fiyatları 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre 1 Ocak 2013 yılından itibaren işe girişlerde alınması mecburi kılınan iş için sağlık raporları, yetkili sağlık birimlerinden ücreti karşılığında alınabilmektedir.

İşe Giriş Sağlık Raporu Ücretini şahıs kendisi öder ama çalışacağı firmanın bünyesinde sigortalı çalışansa işe giriş sağlık raporunun ücretini firma öder.

İşe Giriş Sağlık Raporunu Sarızeybek OSGB den almak, sunduğumuz avantajlar ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da teklif alın kısmından bilgilerini girebilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

İşe Giriş Sağlık Raporu geçerlilik süresi çok tehlikeli sınıfta bulunan kişiler için bir yıl, tehlikeli sınıfta yer alan kişiler için üç yıl ve az tehlikeli sınıfta bulunan kişiler için beş yıl içerisinde yeniden yenilenmesi gerekir. Bununla beraber yönetmelik içerisinde işyeri hekiminin gerek görmesi durumunda sürelerin kısaltılabileceği kanunu bulunmaktadır.

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!

  error: Metinler Sarızeybek Osgb ye aittir... Kopyalanamaz, referans gösterilmeden kullanılamaz!