OSGB Hizmetleri

Anasayfa » Hizmet » OSGB Hizmetleri

OSGB Hizmetleri : İş Sağlığı ve Güvenliği Çözümleri… İş Sağlığı ve Güvenliği her işletme için kritik bir öneme sahiptir. Çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumak, iş kazalarını ve hastalıkları önlemek işletmelerin sürdürülebilirliği için temel bir gerekliliktir.

OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) Hizmetleri işletmelere bu önemli konularda rehberlik eden, danışmanlık sunan ve gereken belgeleri düzenleyen profesyonel bir hizmettir. OSGB Hizmetleri hakkında merak edilen tüm sorulara uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda yanıt verebilirsiniz.

OSGB Hizmeti işletmelerin İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal gereksinimleri karşılamalarına yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir. OSGB, işyerlerindeki riskleri değerlendirir, iş sağlığı ve güvenliği politikaları ve prosedürleri oluşturur, işletmeyi ilgili yasal düzenlemelere uygun hale getirir ve çalışanların güvenliğini sağlamak için gereken tüm önlemleri alır.

Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş OSGB Firmaları işletmelere pek çok farklı OSGB Hizmeti sunmaktadır. OSGB Hizmetleri kapsamında sunulan işlemler arasında;

 • İşyeri Risk Analizi ve Risk Değerlendirmesi
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Politikalarının Oluşturulması
 • Çalışanlara Eğitim ve Bilinçlendirme Programları Düzenlenmesi
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Prosedürlerinin Geliştirilmesi
 • İş Kazalarının ve Meslek Hastalıklarının Önlenmesi
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin Kurulması
 • Acil Durum Eylem Planlarının Hazırlanması
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Denetimlerinin Yapılması

gösterilebilir.

OSGB Hizmetleri işletmelerin İş Sağlığı ve Güvenliği yasal düzenlemelere uyum sağlamalarına yardımcı olur. Ayrıca iş kazalarını ve hastalıkları önlemek, çalışanların güvenliğini sağlamak, iş yerinin verimliliğini artırmak ve itibarını korumak için de önemlidir.

OSGB Hizmetleri bu alanda uzmanlaşmış ve yetki sahibi firmalardan alınabilir. İzmir ve çevre illerde OSGB Hizmetleri sunan bir firma olan Sarızeybek OSGB her ihtiyacınızı gidermek için uzman personelleri ile hazır olduğunu bilmenizi isteriz.

Bununla birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamaları yasal düzenlemelere tabiidir. İşletmeler bu konuda uyum sağlamak zorundadır. Belirli çalışan sayısına veya faaliyet alanına sahip işletmeler OSGB Hizmeti almakla mükelleftir. Bu gereklilikler işletmenizin büyüklüğü ve risk düzeyine göre farklılık gösterebilir.

OSGB Hizmeti Veren Firmalar ilgili bakanlık tarafından yetki verilen ve belgelendirilen kuruluşlardır. Sarızeybek OSGB olarak deneyimli ekibimiz ve uzmanlığımızla işletmenize en iyi hizmeti sunmaya hazırız. Sunduğumuz OSGB Hizmetleri hakkında İletişim kanallarımızı kullanarak bilgi alabilirsiniz.

OSGB Hizmeti Ücretleri işletmenizin ihtiyaçlarına, büyüklüğüne ve risk düzeyine göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle ücretler konusunda detaylı bilgi almak için Teklif Alın butonuna tıklayabilirsiniz. Size Özel Bir Teklif Sunmak İçin Buradayız

Sizde işletmenizin ihtiyaç duyduğu OSGB Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak, size özel sunabileceğimiz OSGB Hizmetleri ve OSGB Hizmet Fiyat Listesi ne ulaşmak için Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak uzman personellerimizle anlık yazışma imkanı sağlayabilirsiniz.

OSGB Hizmeti Nedir

OSGB Hizmeti İş Sağlığı ve Güvenliği konularında işletmelere profesyonel Raporlama, Danışmanlık ve Rehberlik sunan bir hizmettir. Bu hizmet işyerlerindeki riskleri değerlendirmek, yasal düzenlemelere uyum sağlamak, iş sağlığı ve güvenliği politikaları oluşturmak, çalışanlara eğitim vermek, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek, acil durum planları hazırlamak gibi çeşitli alanları kapsar.

OSGB Hizmeti işletmelerin çalışanların sağlığını ve güvenliğini korurken aynı zamanda yasal gereksinimleri yerine getirmelerine yardımcı olarak işletmelerin sürdürülebilirliğini ve verimliliğini artırmayı hedefler. Bu hizmetler özellikle çalışan güvenliği için çok değerli sonuçlar sunmaktadır.

OSGB Hizmeti

OSGB Hizmetleri Nelerdir

OSGB Hizmetleri resmi makamlar tarafından işletmelerden talep edilen pek çok uygulamanın uzman firmalar aracılığıyla gerçekleştirilmesi anlamını taşır. Bu bağlamda günümüzde birçok OSGB Hizmeti olduğunu belirtmek isteriz. OSGB Hizmetleri arasında;

 1. İş Güvenliği Uzmanlığı
 2. İşyeri Hekimliği
 3. İşe Giriş Sağlık Raporu
 4. Mobil Sağlık Hizmetleri
 5. Acil Durum Eylem Planı
 6. Risk Analizi (Risk Değerlendirmesi)
 7. Raporlama ve Danışmanlık Hizmetleri
 8. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
 9. Ortam Ölçümleri ve Periyodik Kontroller
 10. Çevresel Etki Değerlendirmesi

bulunmaktadır.

OSGB Hizmeti Alma Zorunluluğu

OSGB Hizmeti alma zorunluluğu 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile getirilmiştir. Bu kanuna göre 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işletmeler hariç tüm işletmeler OSGB Hizmeti Almak Zorundadır… Aksi halde idari para cezası uygulanır.

OSGB Hizmetleri almak için öncelikle işletmenizin tehlike sınıfını belirlemeniz gerekmektedir. Tehlike sınıfı işletmenizin faaliyet alanına göre çok tehlikeli, tehlikeli veya az tehlikeli olarak belirlenir. Bu belirleme sonucunda işletmenizin kaç adet İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi ile çalışması gerektiği ortaya çıkar. Bu sayede ihtiyacınıza uygun OSGB Hizmeti alabilirsiniz.

OSGB Hizmeti Veren Firmalar

OSGB Hizmeti Veren Firmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve denetlenmiş kuruluşlardır. OSGB Firmaları listesine Bakanlığa ait internet sitesinden hızla ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte OSGB Hizmeti almadan önce ilgili firmaya ait;

 • Yetki belgesinin geçerli olması,
 • Firmanın değerli referansları bulunması,
 • Sunulan hizmetin kapsamının ve kalitesinin yeterli olması,
 • OSGB Hizmeti Fiyatının piyasa koşullarına uygun olması,

kriterlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

SARIZEYBEK OSGB işletmelerin ihtiyaç duyduğu OSGB Hizmetlerini büyük bir güven, konfor ve başarıyla sunmaktadır. Firmamız tarafından sunulan hizmetlerin detaylarını İletişim kanallarımızı kullanarak öğrenebilirsiniz. SARIZEYBEK OSGB olarak sizlere en iyi hizmeti sunmak için 7/24 büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

OSGB Firmaları hakkında her detaya değindiğimiz makalemize sarizeybekosgb.com/osgb-firmalari bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

OSGB Hizmeti Veren Firmalar

İzmir OSGB Hizmetleri

SARIZEYBEK OSGB uzun yıllar önce temelleri Aydın’da atılmış, 10 yılı aşkın zamandır İzmir dahil Türkiye’nin birçok ilinde faaliyetlerini sürdüren yetkili ve tecrübeli bir kuruluştur. Firma sahiplerinin OSGB Hizmetleri kapsamında ihtiyaç duyduğu tüm uygulamaları başarıyla yerine getiren kurumumuz En Uygun Fiyatlarla OSGB Hizmetleri sunarak işletmelere yardımcı olmaktadır.

İzmir OSGB dendiğinde akla gelebilecek her soruya değinmeye özen gösterdiğimiz makalemizi sarizeybekosgb.com/osgb-izmir bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kanunlar dahilinde belirlenen çalışan sayısına veya faaliyet alanına sahip işletmeler OSGB Hizmeti almak zorundadır.
OSGB Firmaları işletmelerin ihtiyaç duyduğu OSGB Hizmetleri kapsamında İşyeri Risk Analizi, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği, Denetim ve Politika Oluşturma gibi pek çok uygulamayı gerçekleştirmektedir.
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı yönetmelikleri işvereni çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenliklerinin korunmasıyla yükümlü kılmaktadır. Bu amaçla işveren ya çalışanları arasından gerekli şartlara haiz personel (İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi, Diğer Sağlık Personeli) görevlendirir ya da OSGB Firmalarından hizmet alır.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

E-Bülten