Mobil Sağlık Hizmetleri

Anasayfa » Hizmet » Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Hizmetleri ; işyeri tarafından çalışanlarına meslek hastalığı ile ilgili belirli periyotlar da yaptırılması gereken tıbbi tahlil ve tetkikleri, kendi çalıştıkları yerde yapmalarına olanak sağlayan mobilize edilmiş bir sağlık hizmetidir.

Mobil Sağlık Hizmeti Nedir?

Mobil Sağlık Hizmeti ; Sarızeybek OSGB tarafından bizimle çalışan firmalarımız için çalışanlarına meslek hastalığı ile ilgili belirli periyotlarda  kendi çalıştıkları yerde yaptığımız mobilize edilmiş bir sağlık hizmetidir.

İşerlerinde tehlikeli işlerde çalışanların sağlıkları günümüzde yapılan yasalarla güvence altına alınmıştır. Çalışanların sağlık muayenelerinin ve taramalarının yapılması 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca yasal bir yükümlülük halini almıştır.

Tüm çalışanların hastaneye gönderilemeyeceği durumlarda Mobil Sağlık Aracı ile işyerlerine gelen hekimlerle sağlık taramalarının yapılması sağlanır.

Mobil Sağlık Hizmetleri diğer bir adıyla Gezici İSG Hizmetleri ; işverenler için zamandan ve paradan kazanç sağlamaktadır. Kurum içi çalışanların sağlık taramalarının işe başlama tarihinden itibaren kayıt altında tutulması ve periyodik olarak tekrarlanması kuruluş için bir zorunluluktur. Sağlık taramalarının ve uygulamalarının zamanında yapılması, oluşacak problemleri önceden görmenizi ve gerekli önlemlerin alınması için zemin oluşturacaktır. Bunun yanı sıra aracımız size uygun olan gün ve saatte gelip sağlık taramalarınızı hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Mobil Sağlık Hizmetleri sırasında yapılan Fizyolojik Testler;

 • Akciğer Grafisi
 • Odiometri Testi (İşitme Testi)
 • Solunum Fonksiyon Testi (SFT)
 • Göz Muayenesi (Refrakrometre İle)

Mobil Sağlık Hizmetleri Sırasında yapılan Laboratuvar Testler

 • Tam Kan Sayımı (Hemogram)
 • Tam İdrar Tahlili (TİT)
 • Aşılar (Tetanoz, Grip, Sarılık)

Sarızeybek OSGB olarak özel donanım ve uzman personel gerektiren mobil sağlık hizmetlerini kuruluşumuzdan alabileceğinizi biliyor muydunuz? Uzun yıllara yayılan bilgi birikimi, deneyimi ve gerekli yetkilendirmeleri alınmış firmamız bu alanda ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri profesyonel ölçülerde karşılamaktadır.

İşe Giriş Sağlık Raporu

İşe Giriş Sağlık Raporu ; işe yeni başlayacak, işine dönüş yapacak tehlikeli işlerde çalışan işçiler için yapılması gereken;

 • Portör muayenesi,
 • İşitme testi,
 • Tam kan sayımı,
 • Hepatit testleri,
 • Akciğer grafisi,
 • Karaciğer fonksiyon testleri,
 • Böbrek fonksiyon testleri

gibi testleri kurumumuz aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporunuzu Sarızeybek OSGB den almak ve İşe Giriş sağlık Raporu hakkında daha fazla bilgi almak için;

Hemen  https://www.sarizeybekosgb.com/egitim/ise-giris-saglik-raporu  Bağlantısına Tıklayınız…

İşçilerden istenen bu tür testler, diğer sağlık kuruluşlarındaki yüksek maliyetleri nedeni ile işçiler tarafından yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra işverenleri ise zaman ve maddi olarak zorlamaktadır.

Hastanelerde, özel sağlık kuruluşlarında sıra ve yüksek ücret nedeniyle aksamalar meydana gelmekte, bu da işçilerin sağlık verilerinin oluşturulmasında ve takibinde sorunlar oluşturmaktadır. Bu sebepten kurumumuz aracılığıyla bu tarz sorunlar yaşamadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!

  error: Metinler Sarızeybek Osgb ye aittir... Kopyalanamaz, referans gösterilmeden kullanılamaz!