OSGB İzmir

Anasayfa » Hizmet » OSGB İzmir

İşyerleri çalışanlarının güvenliğini ve sağlığını korumak, her bir çalışanın her gün işe sağ salim gitmesini sağlamak adına büyük sorumluluklar taşır. Bu sorumluluğun farkında olan İzmir ve çevre illerdeki işletme sahipleri için OSGB‘nin (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) önemi giderek artmaktadır.

OSGB Firmaları İş Sağlığı ve Güvenliği konularında uzmanlaşmış profesyonel bir yardımcı olarak işyerlerinin güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunmasına yardımcı olur. Peki OSGB Nedir, Ne İşe Yarar, İzmir’de Bu Hizmetleri Almanın Maliyeti Nedir? Bu soruların yanıtlarını bulacağınız İzmir OSGB Rehberimiz yayında…

İlk olarak “OSGB” terimi OHSAS (Occupational Health and Safety Assessment Series) ve TS 45001 gibi standartlara dayalı olarak geliştirilen bir kavramın kısaltmasıdır. OSGBOrtak Sağlık Güvenlik Birimi” anlamına gelir. OSGB Firmaları İş Sağlığı ve Güvenliği konularında uzmanlaşmış profesyonel firmalardır. İşverenlere ve çalışanlara İş Sağlığı ve Güvenliği konularında danışmanlık ve destek sağlayan kuruluşlardır.

OSGB Firmaları işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelere uygunluğu sağlamak, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek, çalışanların güvenliğini ve sağlığını korumak için önemli bir rol oynarlar. Bununla birlikte gerçekleştirdikleri görevler arasında;

 • İş yerlerinde Risk Analizi yaparlar ve gerekli önlemleri alır.
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri düzenlerler.
 • İş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek için sürekli denetimler yaparlar.
 • Yasal düzenlemelere uyum sağlarlar ve işverenleri bu konuda bilgilendirirler.
 • Risk Değerlendirmesi ve işyeri güvenliği incelemelerini yerine getirirler.
 • İş Sağlığı & Güvenliği Eğitimleri ve seminerleri düzenlerler.
 • İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı hizmetlerini sunarlar.
 • Acil Durum Planları ve tatbikatlarının düzenlenmesini sağlarlar.
 • İş kazaları ve meslek hastalıklarının araştırılması & önlenmesini sağlarlar.
 • İş Sağlığı ve Güvenliği raporlarının hazırlanması ve sunulmasını yönetirler.

belirtilebilir.

İzmir OSGB Fiyatları hizmet alacak işyerinin büyüklüğü, risk düzeyi, sunulan işlemlerin türü ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İzmir’de OSGB Hizmeti almak istiyorsanız fiyatlar konusunda en uygun seçenekleri sunan SARIZEYBEK OSGB ile İletişime geçmeniz en doğru davranış olacaktır.

Özetle İzmir ve çevre illerdeki OSGB Firmaları İş Sağlığı ve Güvenliği konularında işverenlere önemli bir destek sunarlar. SARIZEYBEK OSGB iş sağlığı ve güvenliği, çalışanların güvenliğini korumak ve iş yerlerini yasal düzenlemelere uygun hale getirmek için gereken tüm desteği vermektedir. İşyerinizin ihtiyaçlarına uygun bir OSGB Firması seçmek çalışanlarınızın sağlığını ve güvenliğini en üst düzeyde korumanıza yardımcı olacaktır.

Sizde işletmenizin ihtiyaç duyduğu OSGB Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak, size özel sunabileceğimiz İzmir OSGB Hizmetlerine uygun fiyatlarla ulaşmak için Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak uzman personellerimizle anlık yazışma imkanı sağlayabilirsiniz.

İzmir OSGB Firmaları

İzmir’de faaliyet gösteren pek çok OSGB Firması bulunmaktadır. SARIZEYBEK OSGB bu konuda çalışmalar yapan firmalar arasında en fazla tercih edilen kuruluş olarak bilinmektedir. Bu firmaların listesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu firmaların sunduğu hizmetlerin kalitesi, fiyatları, referansları gibi kriterlere göre karşılaştırma yapabilirsiniz. Sarızeybek OSGB olarak biz de İzmir de uzun yıllardır sektörde yer alan bir firmayız. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak işyerlerine uygun çözümleri en makul fiyatlarla sunuyoruz.

İzmir OSGB

İzmir OSGB Ücretleri

OSGB Ücretleri işyerlerinin büyüklüğü, çalışan sayısı, sektörü, tehlike sınıfı gibi kriterlere göre farklılık gösterir. Ayrıca OSGB firmalarının kendi belirledikleri fiyat politikaları da etkili olur. Bu nedenle herhangi bir görüşme sağlamadan net bir rakam vermek mümkün değildir.

Sarızeybek OSGB olarak piyasa koşullarına uygun ve rekabetçi fiyatlarla hizmet vermekteyiz. OSGB Fiyat Listesi hakkında bilgi almak ve size özel bir teklif istemek için Teklif Alın butonuna tıklayabilirsiniz.

İzmir OSGB Sağlık Raporu

OSGB Sağlık Raporu işe girişte veya periyodik olarak çalışanların sağlık durumlarını belirleyen rapordur. Bu belgenin amacı çalışanların işe uygunluğunu tespit etmek, meslek hastalıklarını önlemek ya da erken teşhis etmek, iş kazalarını azaltmak, çalışanların sağlıklarını korumaktır. SARIZEYBEK OSGB İzmir’de OSGB Sağlık Raporu alabileceğiniz yetkili bir firmadır.

OSGB Sağlık Raporu ile ilgili her detaya değindiğimiz yazımıza sarizeybekosgb.com/osgb-saglik-raporu bağlantısından ulaşabilirsiniz…

İzmir OSGB Sağlık Raporu Ücreti

İzmir OSGB Sağlık Raporu Ücretleri OSGB Firmaları tarafından belirlenip resmi makamlar tarafından uygun görülen bir bedeldir. Bu ücret;

 • OSGB Firmasının sunduğu hizmetlerin kapsamına,
 • İşyerlerinde çalışanların yaptığı işin niteliğine,
 • Gerekli görülen tetkiklerin sayısına,

göre değişiklik gösterebilir.

İzmir OSGB Firmaları arasında en kaliteli ve uygun fiyatla OSGB Hizmetleri sunan kuruluş olan SARIZEYBEK OSGB den ihtiyaç duyduğunuz konularda destek almak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz

İzmir OSGB Ücretleri

İzmir OSGB Listesi

İzmir’de hizmet veren OSGB Firmalarının Listesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu sitede OSGB firmalarının adı, adresi, telefonu, e-postası, yetki tarihi, yetki süresi gibi bilgiler yer almaktadır. Ayrıca OSGB firmalarının web sitelerini ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

SARIZEYBEK OSGB olarak gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları ve sunduğumuz hizmetleri web sitemiz başta olmak üzere ilgili tüm platformlarda yayınlıyoruz. Sizde sitemizde gezinerek tüm detaylara erişebilir, aklınıza takılan konuları İletişim bağlantısına tıklayarak Bize İletebilirsiniz.

OSGB kelimesi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi'nin kısaltmasıdır. OSGB;
• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş,
• İşyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini vermek üzere kurulmuş,
• Mevzuatın gerektirdiği fiziki ve tıbbi donanıma sahip,
• İş Sağlığı ve Güvenliği profesyonellerinin (İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personelinin) oluşturduğu,
özel kuruluşlardır.
OSGB işyerlerinde hem çalışanların hem de işverenlerin sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmasına yardımcı olur. OSGB;
• İşçilerin sağlık gözetimlerini yapar,
• İşyerlerini periyodik olarak denetler,
• Risk değerlendirmesi yapar,
• Acil durum planları hazırlar,
• Eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri düzenler,
• Yasal mevzuata uygun olarak raporlama yapar.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

E-Bülten